Lazerinis metalo valymas

Valymas lazeriu – tai nekontaktinio paviršiaus apdorojimo būdas. Jis leidžia pašalinti sunkiai įveikiamus dažų ir lako sluoksnius, suodžius ir išvalyti rūdis nuo geležies. Valymo lazeris gali nuriebalinti paviršių ir pašalinti dulkių nuosėdas bei oksidaciją. Ateityje gali pakeisti smėliavimą.

Metalo valymas nuo rūdžių yra saugus ir aplinkai nekenksmingas būdas. Eksploatacijos metu nenaudojamos medžiagos, kurios kenkia įrangai ar aplinkai.

Minimalios energijos sąnaudos naudojant šviesolaidinį lazerį leidžia jį aktyviai naudoti įvairiose srityse, susijusiose su suvirinimu, paviršių valymu ir kitose srityse. Ši technologija turi aukštus kokybės ir patikimumo standartus. Netinka akmeniui.

Rūdžių šalinimas lazeriu – tai moderni technologija, naudojama įvairiems paviršiaus teršalams pašalinti iš medžiagų. Lazerinė technologija naudojama selektyviai pašalinti rūdžių sluoksnius, nepažeidžiant apatinės medžiagos. Šis procesas įgijo didelį populiarumą dėl savo efektyvumo, tikslumo ir ekologiškumo.

Didelės energijos lazerio spindulys sufokusuojamas į surūdijusį paviršių, todėl rūdžių dalelės sugeria lazerio energiją. Dėl šios absorbcijos viršutinis sluoksnis greitai įkaista ir išgaruoja, todėl jis atsiskiria nuo medžiagos paviršiaus.

Lazeris skleidžia koncentruotą tam tikro bangos ilgio šviesos spindulį, kurį stipriai sugeria rūdys ir oksidai, bet mažiau sugeria pagrindinė medžiaga. Lazerio parametrus, tokius kaip impulsų trukmė, galia ir pasikartojimo dažnis, galima reguliuoti, kad būtų optimizuotas skirtingų medžiagų ir rūdžių storio valymo procesas.

Skirtingai nuo tradicinių rūdžių šalinimo metodų, kurie dažnai apima grandymą, smėliavimą arba cheminį apdorojimą, rūdžių valymas lazeriu siūlo bekontaktį pašalinimą, kuris sumažina medžiagos pažeidimą ir sumažina paviršiaus paruošimo poreikį po valymo.

Galima pašalinti oksidus, tepalus, aliejus, riebalus, dažus, rūdis, suodžius ir kitas apnašas.

Lazerinio valymo metodo privalumai:

 • Eksploatacijos metu nesusidaro toksiškos medžiagos. Procesas yra visiškai saugus ir neturi neigiamo poveikio žmogaus organizmui.
 • Jokio triukšmo. Speciali lazerio valymo technologija apriboja garso triukšmo atsiradimą, o mechaninis metodas yra garsesnis ir sukelia didelį diskomfortą.
 • Aukštas efektyvumas ir kokybiškas norimo produkto apdorojimas. Kiti rūdžių ir korozijos šalinimo būdai neduoda tokių gerų rezultatų. Valydamas lazeriu, vartotojas nekontroliuoja procedūros kokybės, todėl galimybė suklysti yra atmesta.
 • Galima naudoti kombinuotų paviršių valymui (pagamintiems iš skirtingų medžiagų). Pavyzdžiui, plieninės plokštės su oda ar bet kokia kita apdaila.
 • Paprasta naudoti. Pats įrengimas nustato optimalų darbo režimą automatinio veikimo metu. Taip pat informaciją galima įvesti rankiniu būdu. Šiuo tikslu prietaiso korpuse yra specialus nuotolinio valdymo pultas ir ekranas.
 • Eksploatacinių medžiagų nereikia.
 • Saugus regėjimui. Prietaisas turi apsauginį dėklą. Būtina dirbti su apsauginiais akiniais, rekomenduojamas respiratorius.
 • Metalo valymas lazeriu gali būti atliekamas rankiniu būdu nuotolinio valdymo pulteliu.
 • Ekologiškas metalo valymo būdas, nes naudojama tik elektros energija. Nenaudojama papildoma chemija, abrazyvai.
 • Itin tikslus valymas.
 • Greitas pasiruošimas darbui.
 • Greitesnis valymo būdas, lyginant su kitais (smėliavimas, grandymas ir t.t.)
 • Nekenkia metalo paviršiui.