Lietaus surinkimas ant plokščio stogo

Jau ne vieną šimtmetį vandens surinkimo nuo stogo klausimą sprendžia naudojant skardinius kibirus (1 pav.). Laikas bėga, bet tendencijos išlieka. Geresnį produktą sunku sukurti, todėl skardinio kibiro gamyba vyksta iki šiol.

1 pav.

Plokščiam stogui reikia surinkti vandenį, tam formuoja nuolydžius į įlajas arba prie latakų. Įlaja būna vidinė, einanti per pastato sienos apšiltinimą (2 pav.) arba pačioje sienoje (3 pav.), tačiau tokia sistema turi mažą trūkumą – kai lyja lietus, namuose girdisi lietaus garsas. Dar vienas minusas kai vamzdis montuojamas paslėpus į apšiltinimo sluoksnį – fasado mazgas būna sudėtingesnis bei brangesnis.

Dabar pakalbėsime apie išorinį variantą, kai stogo nuolydis formuojamas arčiau sienos ir įlaja ištraukiama iš sienos į lauką. Ant įlajos galima uždėti alkūnę, kuri susijungs su lietvamzdžio vamzdžiu ir vandenį nukreips į kanalizacijos trapą. Tačiau lietaus vandens būna žymiai daugiau nei vamzdis gali talpinti. Tam mes sukūrėme apvalius ir stačiakampius kibirus, kuriuos galite pasirinkti pagal namo dizainą. Jie turi rezervą, kai vandens būna per daug. Mažų figūrinių kibirų nerekomenduojame dėl prasto vandens sugėrimo. Nesurinktas vanduo gali taškytis ant fasado.

Taip pat norime pabrėžti, kad išorinis variantas nėra brangus ir prabėgimo atveju lengvai tvarkomas. Visi vidiniai variantai prabėgimo atveju sukels nemažai problemų ir nuostolių.

Kibiras montuojamas išpjaunant iš galo skylę ir užmaunant ant plastikinės įlajos, kuri ištraukta iš sienos (4 pav.).

4 pav.

Papildomai sukūrėme groteles, kurios apsaugo kibiro viršų nuo lapų patekimo į vidų.

Kai kurie gamintojai gamina lietaus nuvedimo kibirus kartu su vamzdžiu, kurį galima prijungti prie išlendančios iš sienos įlajos.

*Pastebėjimas iš meistrų. Iš 10 lietaus nubėgimo taškų standartinis kibiras su vamzdžiu tinka  3-4 vietose.

Mūsų gaminami kibirai tinka prie standartinių lietaus nuvedimo sistemų variantų: D90mm, D110mm ir kitų didesnių variantų. Kibirus gaminame valcavimo būdu be kniedžių pagalbos. Ant produkto visuomet rasite mūsų įmonės logotipą.

https://skardossprendimai.lt/product-category/stogo-priedai/